Wolontariat Gimnazjum

Uczniowie naszego gimnazjum jako wolontariusze współpracują z Domem Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP przy ul. Kosynierów Gdyńskich, który jest usytuowany w pobliżu szkoły. Pomagają m.in w zajęciach terapeutycznych, utrzymaniu rozległego ogrodu ale przede wszystkim spędzają czas z pensjonariuszami domu.

24.11.2011r. nasi wolontariusze, uczniowie klas drugich, pomagali w realizacji VIII Turniej Integracyjny w Unihokeju i Sumo, w którym uczestniczyli mieszkańcy domów opieki z Łodzi i okolic.

Przed świętami Bożego Narodzenia, w ramach pomocy dla zaprzyjaźnionego domu, grupa uczniów pod opieką Lucyny Kobełeckiej wykonała ok. sto kartek świątecznych, które zostały przekazane na potrzeby pensjonariuszy.

22.12.2012:
Uczniowie klasy IIa gimnazjum odwiedzili zaprzyjaźniony DPS. Życzenia swiąteczne poprzedziła prezentacja tekstów ks. bpa Zawitkowskiego. Największą przyjemnością dla uczniów - a mamy nadzieję, że i dla mieszkańców domu - było wspólne śpiewanie kolęd.

11.12.2015:

W dniach 11-12 grudnia 2015 roku, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w akcji „Tak, Pomagam”. Zebrana w markecie Biedronka żywność zostanie przekazana najbardziej potrzebującym osobom.