Szkolne Muzeum Oświaty

SZKOLNE MUZEUM OŚWIATY

Dyrektor, Nauczyciele oraz Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Łodzi przy ul. Królewskiej 13/15 mają zaszczyt zaprosić uczniów, nauczycieli i wychowawców na lekcje edukacji regionalnej
„Nasza mała ojczyzna”.

Lekcje odbywać się będą w zorganizowanym w naszej szkole Muzeum Oświaty na Chojnach. Można w nim obejrzeć świadectwa szkolne, dokumenty archiwalne (od 1913 r.), kroniki, podręczniki, mundurki i przybory szkolne oraz pomoce naukowe z lat 20-tych, 30-tych i 50-tych XX wieku.

Ekspozycja powstała dzięki uprzejmości wielu pokoleń absolwentów szkoły przy ul. Królewskiej, którzy przekazali pamiątki zbierane od lat. Mamy nadzieję, że lekcje zainspirują młodzież do poszukiwania wiedzy na temat „Małej Ojczyzny” i oświaty z dawnych lat.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi zbiorami.

Uczestnictwo grup prosimy zgłaszać telefonicznie bądź faksem do Sekretariatu szkoły celem uzgodnienia terminu zajęć (dzień, godzina).

tel/fax 0 42-640-34-41

Szkolne Muzeum Oświaty na Chojnach zorganizowali nauczyciele historii:

1. mgr Ewa Kaczyńska
  2. mgr Małgorzata Oracz