Sukcesy XLIII LO

Sukcesy sportowe uczniów XLIII LO


ROK SZKOLNY 2016/2017

Mistrzostwa Polski Juniorów Słubice –Sierpień 2016
Aleksandra Nowakowska –złoty medal (1,77)
Mateusz Rzeźniczak – brązowy medal w biegu na 400m (47,40)

Halowe Mistrzostwa Polski 19.02. 2017 - Toruń
Aleksandra Nowakowska –wicemistrzyni Polski ( 1,85)

Mistrzostwa Świata Juniorów
Mateusz Rzeźniczak –start w sztafecie 4x400m – IX miejsce

Indywidualne Biegi Przełajowe 23.09.2016
Sergiusz Chełmik – I miejsce , zespołowo XLIII LO - IV miejsce

Mistrzostwa Łodzi – Liga Lekkoatletyczna 4.10.2016
Reprezentacja chłopców XLIII LO – II miejsce w Łodzi
W sztafecie 4x100m I miejsce w Łodzi (Wejman, Dąbrowski, Subko, Rzeźniczak)
400m Mateusz Rzeźniczak – I miejsce
400m Dawid Madejski IV miejsce
1500m Sergiusz Chełmik – II miejsce
100m Patryk Dąbrowski –V miejsce
Reprezentacja dziewcząt XLIII LO - V miejsce w Łodzi
Sztafeta 4x100m III miejsce w Łodzi (Ostros, Nyga, Ratajczyk, Nowakowska)
kula – Marcelina Lis I miejsce
w dal –Aleksandra Nowakowska II miejsce
w dal - Katarzyna Ostros VIII miejsce


ROK SZKOLNY 2015/2016
 

Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych 2015/2016 udział reprezentacji dziewcząt  i chłopców .
Chłopcy zajęli III miejsce w Łodzi.
Dziewczęta VI miejsce w Łodzi.
Chłopcy zajęli I miejsce w Łodzi w sztafecie 4x100m.
Dziewczęta zajęły III miejsce w Łodzi w sztafecie 4x100.

Miejsca indywidualne:
Aleksandra Nowakowska –II miejsce w skoku w dal
Lis Marcelina – II miejsce w pchnięciu kulą
Łukasz Żak –I miejsce w biegu na 100m
Paweł Chmiel –II miejsce w biegu na 100m
Dawid Madejski III miejsce w biegu na 1500m
Rafał Stala IV miejsce w biegu na 1500m

Inne osiągnięcia :
Paweł Chmiel (RKS Łódź) poprawił blisko 20-letni rekord Polski juniorów w biegu na 300 metrów  uzyskując w Spale czas 34.32.Aleksandra Nowakowska zdobyła złoty medal w skoku wzwyż na 21. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi.
Aleksandra Nowakowska była czwarta podczas Mistrzostw Świata U-18 w Cali.
Maciej Wejman  rekord życiowy w biegu na 60m w czasie 7.67  - I Halowym ogólnopolski mityng LA w Toruniu .


ROK SZKOLNY 2013/2014

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży –lipiec 2013
I miejsce sztafeta 4x400m: Jakub Bałdyka –II B LO, Paweł Chmiel IA LO
II miejsce na 400m Paweł Chmiel –IA LO
II miejsce sztafeta 4x100m: Mariusz Rzepecki –II B LO, Paweł Chmiel
III miejsce na 800m Jakub Bałdyka

Wojewódzka Liga Lekkoatletyczna Młodzików
II miejsce w województwie łódzkim
3.10. 2013 r. Uczniowie XLIII zajęli I miejsce w Lekkoatletycznej Lidze Szkół Ponadgimnazjalnych


Rok szkolny 2012/2013

I miejsce Finale Województwa Łódzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt

Rok szkolny 2011/2012

Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych
I miejsce w Łodzi reprezentacji chłopców XLIII LO.
II miejsce w Łodzi reprezentacji dziewcząt XLIII LO.

Turniej szkół Ponadgimnazjalnych „ Mała Olimpiada”
II miejsce chłopców –reprezentacji XLIII LO

Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych –finał wojewódzki 10.2011
IV miejsce chłopców

Sztafetowe Biegi Przełajowe 10.2011
II miejsce dziewcząt XLIII LO w Łodzi

W finale Ligi Juniorów Uczniowie LO, skupienii w sekcji RKS juniorzy zajęli IX miejsce w klasyfikacji klubów (awans o 2 oczka do góry) .
To głównie uczniowie : Damian Słomczyński KL III, Pąperski Bartosz, Dróżdz Patryk, ,Wisniewski Bartosz, Andrysiak Tomasz,
Karolina Szymańska kl II, Klimkowska Agata, Emil Kuraś, i inni. Indywidualnie uczeń kl II
W roku szkolnym 2011/12 ucz kl III XLIII LO zajął 3 miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży z rekordem życiowym .
Punktowało również 8 innych zawodników uczniów Liceum
.


Rok szkolny 2010/2011

    Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych
I miejsce w Łodzi reprezentacji chłopców XLIII LO.
II miejsce w Łodzi reprezentacji dziewcząt XLIII LO.

Turniej szkół Ponadgimnazjalnych „ Mała Olimpiada”
II miejsce chłopców –reprezentacji XLIII LO.

Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych –finał wojewódzki-7
IV miejsce chłopców, VI miejsce dziewcząt.

Sztafetowe Biegi Przełajowe -
II miejsce dziewcząt XLIII LO.

Vena Sport Festiwal -
I miejsce chłopców –awans do finałów wojewódzkich

Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej (LO reprezentują absolwentki i absolwenci Gimnazjum 39 w ZSO5)
I miejsce w Łodzi. dziewcząt
III miejsce w Łodzi.

Finał wojewódzki Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt
I miejsce w województwie.

Sukcesy w skali krajowej 2010

Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce –Spała 2010
I miejsce w biegu na 100m
I miejsce w biegu na 200m
II miejsce w biegu na 600m


ROK SZKOLNY 2009/2010

I miejsce w Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2009/2010
       – awans do finałów wojewódzkich

I miejsce w Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2009/2010
       – awans do finałów wojewódzkich

I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2009/2010
– awans do finałów wojewódzkich

IV miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

III miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2009/2010 Finał wojewódzki

I miejsce w II Biegu Niepodległości reprezentacji dziewcząt

I miejsce chłopców w województwie łódzkim w Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych 2009/2010


ROK SZKOLNY 2008/2009

Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych -8.10.2008
I miejsce w Łodzi reprezentacji chłopców XLIII LO.

I Łódzki Bieg Niepodległości 12.11.2008
II miejsce w Łodzi reprezentacji dziewcząt oraz chłopców.

Vena Sport Festiwal 2.06.2009
II miejsce w województwie reprezentacji chłopców oraz V dziewcząt.