Sukcesy Gimnazjum nr 39

Sukcesy sportowe uczniów Publicznego Gimnazjum nr 39


Nasi uczniowie osiągają liczne sukcesy w lekkoatletyce, piłce ręcznej oraz konkursach matematycznych, przyrodniczych.


Rok szkolny 2015/2016

Indywidualne Biegi Przełajowe 23.09.2016
Oliwia Konciak –III miejsce
Zuzanna Olszak –VI miejsce
Zespołowo II miejsce w Łodzi

 I Halowy miting ŁOZLA i RKS 07.01
Stanisław Potocki – VIII miejsce w biegu na 1000m

II Halowy miting ŁOZLA i RKS 14.01
Aleksandra Motyka I miejsce w biegu na 600m

Lekka atletyka
Nasi sportowcy brali udział w:
1. Zawody wojewódzkie IV -VI
2. Gim AZS Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Gimnazjalnych –reprezentacja 10 dziewcząt i 10 chłopców
3. 16.10 AZS ul. Lumumby Wielobój gimnazjalny
4. 21.11 Rudzki Klub Sportowy  - sprawdzian podczas zawodów.
5. 5.12 Halowy Winter Cup 2015 - Rudzki Klub Sportowy
6. 31.12 Bieg Sylwestrowy

Piłka ręczna
Gimnazjum dziewczęta:
1. I miejsce i złoty medal w Mistrzostwach Łodzi
2. V miejsce w Mistrzostwach Województwie Łódzkim
3. III miejsce i brązowy medal w Orlikowej Lidze Mistrzów
Gimnazjum chłopcy :
II miejsce i srebrny medal w Mistrzostwach Łodzi.

dydaktyczne:
PINGWIN matematyczny  - organizator Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe
Kl I:29, 30 m na 962 uczestników
kl II:, 27,32,33, 34,36 na 738 uczestników ,
kl III 27,29, 30, 33 na 663 uczestników

Galileo organizator: centrum edukacji szkolnej 
kl I 13,14, ... na 435 uczestników
kl II: 29,30,31 na 399 uczestników
k; III 13,28 na 377 uczestników

 Łódzkie skrzydła -   3 wyróżnienia

 Konkurs kolęd i pastorałek II miejsce


Rok szkolny 2013/2014

  • I miejsce w Konkursie Piosenki Świątecznej - Aleksandra Papierz
  • I miejsce Gimnazjada Mistrzostwa Łodzi dziewczęta - piłka ręczna
  • III miejsce Gimnazjada Finał Wojewódzki dziewczęta - piłka ręczna
  • I miejsce Gimnazjada Mistrzostwa Łodzi chłopcy - piłka ręczna
  • III miejsce Gimnazjada Finał Wojewódzki dziewczęta - piłka ręczna

Rok szkolny 2012/2013

  • I miejsce Gimnazjada Mistrzostwa Łodzi dziewczęta - piłka ręczna
  • II miejsce Gimnazjada Finał Wojewódzki dziewczęta - piłka ręczna
  • Ogólnopolski konkurs matematyczny- Olimpus:
    - D. - 10 miejsce- dyplom laureata konkursu
    - M. - 5 miejsce- dyplom laureata konkursu
    - A. Wilińska- 8 laureatakonkursu
  • Ogólnopolski konkurs matematyczno-przyrodniczy MIX (2012 r.) :
    - P. Laskowski- 8 miejsce dyplom laureata konkursu
    - M. Michalak, M. Czernek, N. Łuczyński, N. Przybylski, S. , S. . - wyróżnienie
    - M. Pysera- 5 miejsce- dyplom laureata konkursu
  • Nasi uczniowie piłkarze ręczni- zawodnicy ChKS Łódź zajęli I miejsce w Lidze Młodzików, co dało im awans do Półfinałów Mistrzostw Polski. Młodzi szczypiorniści zwyciężając w Półfinałach MP, uzyskali awans do Finałów Mistrzostw Polski i ostatecznie po bardzo ciężkich starciach zajęli IX miejsce w Finale Mistrzostw Polski Młodzików 2013.
  • Ten rok był również owocny dla naszych uczennic piłkarek ręcznych - zawodniczek ChKS Łódź, które zajęły II miejsce w Lidze Młodziczek, następnie uzyskując II miejsce w Półfinałach MP, wywalczyły 13 miejsce w Finale Mistrzostw Polski Młodziczek.

Rok szkolny 2011/2012

  • Ogólnopolski konkurs matematyczny „Multitest”:
    - M. - 13 miejsce na 789 uczestników- wyróżnienie
    - A. - 17 miejsce na 789 uczestników
    - A. Wilińska- 19 miejsce na 789 uczestników
  • V miejsce  biegi przełajowe dziewcząt i  chłopców
  • I  miejsce Szkolne Mistrzostwa Łodzi  dziewczęta, chłopcy  – piłka ręczna
  • I  miejsce Gimnazjada Finał Wojewódzki piłka ręczna dziewcząt - piłka ręczna
  • II miejsce Gimnazjada Finał Wojewódzki chłopcy - piłka ręczna

Rok szkolny 2010/2011

  • I  miejsce Finał Wojewódzki Szkolne Mistrzostwa Łodzi - piłka ręczna
  • II  miejsce Gimnazjada Piłka Ręczna Dziewczęta
  • II  miejsce dwa ognie usportowione dziewczęta
  • III  miejsce koszykówka Chłopcy
  • Ogólnopolski konkurs matematyczno-przyrodniczy MIX:
    - M. Pysera- 24 miejsce na 216 uczestników
    - K. - 32 miejsce na 252 uczestników
  •  Test Matematyka Plus- Test Oxford (ogólnopolski):
    - M. - laureat III stopnia
    - A. Wilińska- laureat IV stopnia 

ROK SZKOLNY 2008/2009

  • Uczniowie klas sportowych piłki ręcznej
    - III, IV miejsce  piłka ręczna : Gimnazjada (rozgrywki Łódzkie)
    - III miejsce Gimnazjada koszykówka chłopców (po raz pierwszy od 4 lat)
  • Lekkoatletyka:
    - II m sztafeta szwedzka  finały wojewódzkie Vena sport festiwal
    - Punktowane miejsca I-V w indywidualnych rozgrywkach dziewcząt i chłopców ( w klasyfikacji ogólnej rozgrywek LA II i III m) oraz sztafetach.


Sukcesy w konkursach niesportowych

  • Laureat 2008 konkurs przedmiotowy z j.polskiego
  • Oxford plus biologia Laureaci,
  • ogólnopolska Olimpiada przedmiotowa Olimpus  II, III, V m
  • Ekotest  I Ogólnopolski Konkurs na temat ekologii i ochrony środowiska III, V, VIII m
  •  Uczniowie z sukcesami uczestniczą również w seminarium matematycznym,
  • Alfik – Ogólnopolski konkurs matematyczny (wyróżnienia, laureaci)
  • Kangur matematyczny (wyróżnienia)
  • Oxford plus matematyka  wyróżnienia
  • Test Matematyka Plus laureaci II, III stopnia
  • MULTITEST 13,17,19,20,21,,22 / 800 uczestników
  • Nagrody i wyróżnienia w konkursie   fotografujemy zjawiska fizyczne 
  • Konkuer Wiedzy Technicznej 2011 - 2 finalstów
  • Konkursy historyczne ….