rekrutacja 2018/2019

2018-03-01 19:01:38

XLIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

OFERTA EDUKACYJNA 2018/19

JUŻ DZIŚ ZAPLANUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ !

WYBIERZ NAUKĘ W KLASIE, KTÓRA POMOŻE CI DOSTAĆ SIĘ NA WYMARZONĄ UCZELNIĘ

<<terminarz - kliknij>>

Klasa 1A – humanistyczna
(5 miejsc dla uczniów ze SPE).

Rozszerzenia: język polski, historia lub WOS, język angielski

Przedmiot dodatkowy: edukacja kulturalna

Klasa dedykowana uczniom zainteresowanym studiami na kierunkach humanistycznych, artystycznych, prawniczych, dziennikarskich i socjologicznych. Rozwijamy zainteresowania literaturą, kulturą, sztuką i historią.

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, historia lub WOS, język angielski lub niemiecki.

Klasa 1B – matematyczno – geograficzna.

Rozszerzenia: matematyka, geografia, język angielski

Przedmiot dodatkowy: informatyka użytkowa

Wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów o rozszerzonym programie nauczania brane są pod uwagę na ekonomii, matematyce, geografii, geologii, geodezji, turystyce i rekreacji.

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, geografia, język angielski lub niemiecki

Klasa 1C – biologiczno – chemiczna
(o profilu sportowym).

Rozszerzenia: biologia, chemia, język angielski

Przedmiot dodatkowy: informatyka użytkowa

Klasa umożliwia podjęcie studiów na medycynie, farmacji, stomatologii, kosmetologii, psychologii, dietetyce, weterynarii, ochronie środowiska czy fizjoterapii.

Przedmioty punktowane  w procesie rekrutacji: język polski, matematyka, biologia lub chemia, język angielski lub niemiecki

Zapewniamy:

• Przygotowanie do egzaminu maturalnego w grupach międzyoddziałowych .
  • Naukę języków obcych w grupach do 15 osób.
  • Zajęcia pozalekcyjne i fakultatywne bez względu na profil klasy.
  • Przyjazną atmosferę i okres adaptacyjny we wrześniu dla uczniów klas pierwszych.
  • Pomoc w wyborze kierunku studiów (doradztwo zawodowe).

Współpracujemy z:

uczelniami wyższymi, WOPR – em, ośrodkami kultury i sztuki, klubami sportowymi CHKS
 i RKS, Stowarzyszeniem Klubu Żołnierzy Wojsk Powietrznodesantowych „Czerwone Berety” (szkolenia: strzelectwo, wspinaczka, samoobrona).

Nabór do szkoły odbędzie się poprzez elektroniczny system rekrutacji. Po zalogowaniu do systemu, wprowadzeniu danych personalnych oraz wskazaniu kolejności szkół i profili klas, w których chciałbyś kontynuować naukę, wygenerujesz podanie o przyjęcie do szkoły.

Szczegóły rekrutacji znajdziesz na stronie internetowej szkoły www.zso5.lodz.pl i na facebooku https://www.facebook.com/ZSO5lodz/