dar serca

2016-12-13 19:28:15

Kochani.

Przypominam, że do piątku 16.12 trwa nasza akcja "Dar Serca" - zbiórka darów dla rodziny, która ucierpiała w pożarze. Mile widziane artykuły piśmiennicze dla ucznia: zeszyty, długopisy itp., przedmioty codziennego użytku w gospodarstwie domowym, ale także książki fantastyczno-naukowe, które lubi czytać poszkodowany chłopiec. W czwartek, podczas zebrań z rodzicami,  przeprowadzona zostanie także zbiórka pieniędzy. Poniżej zamieszczam artykuł, który ukazał sie na stronie "rzgow.pl"

"W dniu 09.12.2016r. wybuchł pożar w miejscowości Babichy, który pochłonął dom  zamieszkały przez dwuosobową rodzinę. Spłonęło całe wyposażenie budynku. Z pożaru cudem uszli z życiem 68 - letni ojciec i jego 12 – letni syn. W akcji ratowniczej brali udział zawodowi strażacy z Łodzi oraz ochotnicze straże pożarne z Grodziska, Rzgowa i Guzewa.
Gmina Rzgów natychmiast zapewniła rodzinie tymczasowy lokal zastępczy. Burmistrz Rzgowa, Mateusz Kamiński wraz z pracownikiem socjalnym spotkał się z poszkodowanymi, rozmawiali o potrzebach rodziny i możliwości pomocy jakich samorząd może udzielić. Burmistrz zwizytował także miejsce pożaru by bezpośrednio na miejscu ocenić sytuację i podjąć kolejne konieczne działania.
Edyta Waprzko, pedagog w rzgowskim gimnazjum, do którego uczęszcza chłopiec poszkodowany na skutek pożaru, zadeklarowała że szkoła udzieli materialnej pomocy uczniowi. Na wieść o tragedii taką samą deklarację pomocy zgłosiła dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ulicy Królewskiej w Łodzi, do którego również uczęszczają uczniowie mieszkający w Rzgowie."